Svenska Cupen
Linköping, 8-10 september

Nyheter
Inbjudan
Priser
Anmälan
Anmälda
Spelschema
Hotell
Live
Regler
Resultat
Kontakt


26 anmälda lag Snitt





LASS I(betalt) 2125 Martin Klashed Ingvar Carlsson Jörgen Fransson Gabriel Nguyen
Tom Axelsson

LASS II (betalt)
1878 Max Wahlund Jens Amberts Viktor Eriksson
Martin Ullhamre

LASS III - Hattlaget
(betalt)
1685 Fredrik Qwarfort Simon Ivarsson Ofelia Eriksson Björn Wersten
Helena Nede

Schack 08 I (betalt) 2229 Nils Gustaf Renman Johan Ingbrant Ingemar Schütz  Tomas Arvidsson

Schack 08 II (betalt) 2026 Patrick Drugge Joakim Nyander Christoffer Stenman Johan Wiklund

SS Allians I 1786 Peter Holmgren Alemed Muganlinskij Peter Karlsson Henrik Karlsson
Håkan Lundh

Eskilstuna SK (betalt) ???? Harald Lögdahl el
Jörgen Eriksson
 Tomas Bragesjö Tommy Jyrkäs Jakob Johansson

SK Team  Viking I
(betalt)
2429 Jonathan Westerberg Viktor Nithander Rauan Sagit Bo Lindberg

SK Team  Viking II
(betalt)
2161 Dan Cramling Anders Grandell Baldur Teodor Petersson Andy Fang

SS Manhem (betalt) 2121 Hatim al Hadarani  Harald Berggren Torell Jonas Bengtsson  Vincent Andréasson

LASS IV - Ungdom (betalt) 1504 Hugo Roginski Marcus Sylvan Jakob Gimstedt
Alex Sahlström
Anton Berglund
Mille Larsson

Gusums SK  (betalt) 1611 Erik Kasselstrand Lars Jönsson Ingemar Eriksson
Weine Ångström
Kalle Tingström
Mikael Socjusz

Ervalla SS (betalt) 1953 Jan-Olov Lind Rolf Göransson Görgen Andersson Jan Andersson

Kristallens SK (junior)
(betalt)
1691 Felix Ytterberg Sebastian Ivarsson Erik Dingertz Wimmo Swedberg

Kungstornet (betalt) 2139 Fredrik Andersson Anders Larsson Torbjörn Glimbrant Kaj Engström

Hultsfreds SK (betalt) 2065 Patrik Lindborg Staffan Persson Stephan Kring Helge Wademark

Gnarp SK I (betalt) 2107 Anders Westlin Christer Thörnros Emil Jonsson Jakob Flyckt

Gnarp SK II(betalt) 1773 Emanuel Sundin Lennart Larsson  Adrian Söderström Alfred Jonsson
Ove Larsson

Stockholms SS II  2045 Bengt Hammar Tom Braathen Peter Carlsten  Christer Nilsson

Västerviks ASK (betalt) 1998 Josef Ask  Stefan Radovic Jörgen Karlsson  Sten Larsson
Jakob Augustini

Wasa SK 1697 Hans Rånby Ingvar Gundersen   Joar Östlund Tobias Östlund 

Örgryte SK (betalt) (junior) 1839 Love Troberg Eskola  
Leonardo Aira   William Olsson  Emil Enriques

Stockholms SS I (betalt) 2253 Jung Min Seo Martin Lokander Eric Thörn Deniz Arman

Burgsvik Alva SK(betalt) 2109 Pelle Linusson Kim Nygren Axel Åkerman
Emil Åkerman
Pontus Klingenström

SK Rockaden (junior)(betalt) 2068 Felix Tuomainen  Axel Berglind Leo Crevatin Gustav Halvarsson

Västerås SK (junior) 1668 Filip Björkman Alexander Pietarinen Benjamin Emmoth Gabriel Flyckt
Jacob Laine 

Notera att spelare i lag måste ha 1 september rankingtal noterade i SSF:s medlemsystem senast 25 augusti om de saknar ELO. Lagets spelare måste även anmälas till peter@halvarsson.no-ip.com senast  25 augusti!


     Ekoxen